Het blijft niet bij 1 nieuwe remmentestbank!

Een remmentestbank van ruim 25 jaar oud moet wijken voor een nieuw en modern exemplaar, het zal niemand verbazen. Niet alleen om klaar te zijn voor actuele en toekomstige apk-regels maar ook om problemen voor te zijn die kunnen ontstaan als een bank op leeftijd raakt. Er is nu gekozen voor een VLT-liftbank van de zesde generatie waarmee direct een efficiencyslag gemaakt wordt.

We zijn ditmaal te gast in Beverwijk, onder de spreekwoordelijke rook van Tata Steel. Voor dealergroep LVS is het een belangrijke servicelocatie, mede vanwege het vrachtverkeer dat van en naar de voormalige Hoogovens rijdt. Ook de impact van het nabij gelegen Amsterdam met diens veelbesproken zero-emissiezones is voelbaar in deze werkplaats, vertelt vestigingsmanager Willem Paarlberg als we door de met elektrische trucks gevulde werkplaats lopen. “Het zou me niets verbazen als we hier in deze werkplaats de hoogste dichtheid met elektrische trucks van het land hebben.” Drie van de tien doorgangen is volgens hem inmiddels elektrisch.
LVS is Volvo Trucks-, Renault Trucks- en Renault Bedrijfswagens dealer voor Noord-Holland en Friesland en heeft momenteel zes vestigingen verspreid over de beide provincies. In Broek op Langedijk ligt inmiddels al tien jaar een remmentestbank van VLT en die heeft buiten regulier onderhoud geen enkele vorm van extra aandacht nodig gehad. “Daar zat wel een onderhoudscontract op, maar de kwaliteit van het product is dermate hoog gebleken dat we dat hier niet nodig vonden. Bovendien was die ervaring dermate positief dat we voor Beverwijk niet meer verder hebben gekeken: het moest een VLT worden.”

In de oude sparingen 
De apk-straat is nog geen drie dagen buiten bedrijf geweest om de oude installatie te vervangen door het nieuwe exemplaar. Hoewel het vorige exemplaar geen VLTtestbank betrof, paste de nieuwe installatie zonder problemen of extra werkzaamheden in de  bestaande sparingen. De kenmerkende blauwe VLT-techniekkasten nemen nauwelijks ruimte aan de muur in, iets wat van de oude niet gezegd kon worden. Een klein voorbeeld van hoe de technische vooruitgang in drie decennia merkbaar is. Een ander voorbeeld is dat deze put inmiddels verdiept is om te voldoen aan de actuele arbo-normen. Het leeftijdsverschil zie je ook aan de bediening. Uiteraard is er een digitaal afleesscherm opgehangen aan het einde van de keurstraat. In de praktijk geniet de tabletbediening de voorkeur. Paarlberg is zelf een van de vier keurmeesters op de vestiging die ermee werken. Samen doen ze zo’n duizend keuringen op jaarbasis. “De combinatie van een liftbank met tabletbediening levert ons direct efficiencyvoordeel op. Het scheelt een extra monteur en dat is in deze tijden van krapte op de arbeidsmarkt van groot belang.”

Werkplaatsmix
Het totale team telt in Beverwijk zo’n tien man, waarvan acht in de werkplaats. “Ik zou zo twee diagnosetechnici erbij aannemen als ik ze kon vinden”, klinkt het resoluut. “We zijn gelukkig in ons team goed voorzien van jonge technici, maar die moeten nog wel flink wat bedrijfsuren maken en ervaring opdoen. Het is juist die groep van ervaren technici in de leeftijdscategorie van dertig, veertig
jaar die bij ons te krap is in de leeftijdmix. Met elektrische trucks, maar ook LNG en diesel, bestelbussen en trailers, de intelligente
rijhulpsystemen; er komt heel wat op de techneut af waar je je kennis over moet bijhouden.” Terwijl we onze ronde doen door de
werkplaats zien we achter twee poorten een vlakke vloer zonder put. Vier hefkolommen brengen een trekker omhoog zodat de technici er comfortabel onder kunnen werken. “Op een ligkar onder een vrachtwagen of trailer moeten sleutelen vind ik niet meer van deze tijd, eigenlijk. In deze tijd van krapte op de arbeidsmarkt moet je als werkgever aantrekkelijk zijn en blijven. Op deze plek wil ik daarom graag een extra put aanleggen met een tweede remmentestbank. Dat moet onze efficiency verder verhogen. In Broek op Langedijk ligt inmiddels ook een tweede remmentestbank en dat werkt ideaal.” De gedachte daarachter is dat bij een keuring soms onvoorziene zaken naar boven komen. Een extra remmentestbank biedt dan de gewenste flexibiliteit om te kunnen keuren op de tweede bank. Ook de groei van het wagenpark en de daarmee samenhangende groei van het aantal keuringen speelt op de achtergrond mee. 

Extra investeringen
Het zijn nogal wat investeringen, al met al, en dan hebben we nog niet gehad over de geplande verbouwing van de receptie, dus de vraag lijkt gerechtvaardigd: is er ook nieuwbouw overwogen? We kennen allemaal het langdurige traject dat een  vergunningsaanvraag tegenwoordig inhoudt, zeker in combinatie met laadvoorzieningen voor elektrische trucks en de bijbehorende energievoorziening. Of de stikstofmaatregelen in combinatie met die te verlenen vergunning. “Bovendien is deze locatie voor ons
een belangrijke en dat rechtvaardigt de benodigde investeringen om deze plek te moderniseren.”

Voor technische informatie:

Voor bedrijfswagens en trailers (met asliftsysteem) | VLT

Putkrikken voor bedrijfswagens | VLT

Heavy duty tolerantie / spelingsdetectoren | VLT

Viergastesters | VLT

Roetmeters en nulemissiekasten | VLT

Deeltjesteller | VLT

Toerentalmeters | VLT

Pedaalkrachtmeters en luchtdrukopnemers | VLT