Prettig werken in efficiënt nieuw pand

300 meter zitten er tussen verleden en toekomst van Autoservice Heesch. Eigenaar Tom Schoones vraagt zich achteraf nog wel eens af hoe ze het op de oude locatie al die jaren hebben gered. In veertig jaar tijd zijn de eisen veranderd en de werkplaatsbezetting fors gegroeid. Nieuwbouw bleek het antwoord.

Het nieuwe perceel telt bijna 10.000 m² straatwerk en is strategisch ingedeeld. Niet alleen kunnen de combinaties ruim rondom het pand manoeuvreren, dankzij de zeven straten met overheaddeuren aan beide kanten kun je ook door het pand rijden. Alle rangeerruimte dus. “En dat was wel anders op de oude locatie”, blikt Tom terug. “Er ging best wat kostbare tijd verloren met het uit de weg halen van voertuigen. Soms moesten drie auto’s verzet worden voor iemand bij de goede uitkwam. Daar wil je met een drukke werkplaatsagenda niet mee bezig zijn.” Autoservice Heesch richt zich op vlooteigenaren met een wagenpark van zo’n twee tot vijftig auto’s. Alles van lichte bedrijfswagens en zwaarder is welkom.

Ruimte om het voertuig
De kans om dit perceel te kopen en er nieuwbouw op te plannen greep de ondernemer dan ook direct aan. Uiteraard zijn er goede herinneringen aan de oude locatie. Tegelijkertijd zijn er ook zaken die ze zeker niet zullen missen. Het pand was gebouwd volgens de normen zoals die vier decennia geleden heel gebruikelijk waren. Tom geeft een voorbeeld: “Als we twee trucks naast elkaar hadden staan en beide deden een deur open dan kon er nog geen gereedschapskar tussen. Nu kun je er met een heftruck tussendoor.”
De werkplaats meet zo’n 2000 m², een stuk meer dan de 800 m² van de vorige. Van de elf monteurs hebben er vier de papieren om apk’s te mogen uitvoeren. “Het is best uniek maar we hebben een relatief jong team, ik denk dat we gemiddeld halverwege de dertig zitten. Dat betekent dat er genoeg ervaring in huis is en nieuwe aanwas zich er snel thuis zal voelen. Zeker in combinatie met de nieuwbouw kunnen we aan goed personeel te komen.”

"Van vier naar zeven straten, daar wen je als team heel snel aan"

Betrek het team
Bij elke nieuwbouw of verbouwing komt voor een ondernemer heel wat kijken. Keuzes maken, leveranciers kiezen en vervolgens zorgen dat het bouwproces en de oplevering verloopt volgens plan. Voordeel van nieuwbouw is wel dat er in de oude locatie gewoon kan worden doorgewerkt, wat een stuk complexer wordt tijdens een grote verbouwing. “Omdat er maar 300 meter tussen beide
locaties zit, zijn we tussendoor vaak wezen kijken. Ik vind het belangrijk het team bij dit soort processen te betrekken. Dan weten ze wat ze te wachten staat.” Tijdens de voorbereidingen heeft Tom zowel van de leveranciers als vanuit het eigen team waardevolle input gekregen. “Michiel van der Eijk (VLT) heeft me echt verrast met de hoeveelheid tijd en energie die hij in het meedenken stopte. Dat ging veel verder dan – heel plat gezegd – alleen de producten die zij zelf leveren. Ik kijk daar natuurlijk ook als ondernemer
naar. Al die uren en inzet worden natuurlijk niet altijd met een order beloond.” De uren advisering rondom de werkplaatsinrichting hebben zeker een rol gespeeld bij de gunning van de opdracht voor de nieuwe remmentestbank. “We hadden een dertig jaar oud exemplaar, van VLT. Als er wat was, belde ik en werd het geregeld. Geen tig keuzemenu’s, niet van het kastje naar de muur, direct contact Natuurlijk heb ik nu ook het aanbod van andere leveranciers vergeleken. De combinatie van de service-ervaringen uit het verleden, het proactieve meedenken in de ontwerpfase; waarom zou ik dan gaan avonturieren met een nieuwe leverancier?” Dat proactieve meedenken uitte zich op vele fronten, vertelt Tom. “De lengte van de putten, een manshoge kelder tussen twee putten waar je dan via twee mansgaten in en uit stapt. Als je dat direct goed uitdenkt dan scheelt je dat elke dag zoveel werkplezier. Een olieopvangbak die als lade verdwijnt bovenaan de trap van de put en de opgevangen olie direct netjes afvoert, dat soort dingen.” Tom heeft sinds de verhuizing nog wat veranderingen doorgevoerd. Allereerst moet de nieuwe en schone werkplaats presentabel blijven. “Voorheen veegden drie man in het weekend, dat is geen doen meer. Dit begint al doordeweeks, als de monteur klaar is met zijn karwei. Ook wil ik voorkomen dat monteurs afgeleid kunnen worden door bezorgers of chauffeurs, we hebben de  verkeersstromen in het pand daarop aangepast.”

Voor technische informatie:

Voor bedrijfswagens en trailers (met asliftsysteem) | VLT

Putkrikken voor bedrijfswagens | VLT

Heavy duty tolerantie / spelingsdetectoren | VLT

Viergastesters | VLT

Roetmeters en nulemissiekasten | VLT

Deeltjesteller | VLT

Toerentalmeters | VLT

Pedaalkrachtmeters en luchtdrukopnemers | VLT